ביטוח לגילוי מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות למה ולמי זה חשוב?

לכולם אך בעיקר לאוכלוסיית הילדים שבאופן טבעי אין להם ימי חופש , ימי מחלה ואובדן כושר עבודה כמו לאוכלוסייה הבוגרת.
נתונים סטטיסטים מצביעים על הנתון הבא כ – 13 ילדים מתוך 100,000 חולים במחלת הסרטן אך הבשורה הטובה היא שסיכויי ההחלמה נעים בין 80%~90%.

רובנו שמענו או הכרנו משפחה שיש לה ילד שחלה או חולה במחלת הסרטן או בכל מחלה נדירה אחרת שמביאה לכשל חיסוני מערכתי , בוודאי שאנו נתקלים כמעט בכל יום בבקשת משפחות לעזור בגיוס כספים על מנת להציל את הילד/ה שלהם מהמחלה הנוראית וחלקנו נעתרים לבקשה היות וראינו או הכרנו בדרך כזו או אחרת את הילד או שהסיפור נגע לליבנו ותרמנו.

כיום זמן החלמה מוחלט לילד שחלה במחלת הסרטן נע בין חצי שנה לשנתיים , תלוי בסוג הסרטן ובאם יצטרך הילד לעבור ניתוח בין הטיפולים ובסבב טיפולים נוסף .

במקרים מצערים אלו הורה אחד לפחות מפסיק באופן מיידי את עבודתו ומתמסר לתהליך הטיפולים והריפוי של הילד.

כידוע מרכיב אובדן כושר עבודה עבור מי שקיים עבורו מרכיב זה בביטוח הפנסיוני או בפוליסה עצמאית אינו מכסה מחלה של בן משפחה אלא רק את של המבוטח עצמו .
נניח שקיימת צבירת ימי חופש גדולה לעובד ובנוסף תשלום עבור מחלת ילד – בממוצע ניצול ימים אלו יכסה מקסימום שלושה חודשי היעדרות .

מה המצב החדש שעומד מולנו:

הרי כבר רשמנו שהמחלה ארוכה יותר משלושה חודשים , בישראל ע"פ לשכה מרכזית לסטטיסטיקה במשפחה ממוצעת יש משניים ילדים ומעלה בנוסף יש את עלויות השוטפת תשלומי משכנתא , הוצאות שוטפות אשר אינם קטנות אך יש פגיעה בכנסה של התא המשפחתי , כתוצאה מהקטנת משכורת אחת.

הפתרון הקיים:
ביטוח מחלות לילד מעניק סכום חד פעמי בגילוי מחלה קשה , כיסוי זה נותן מענה כלכלי למשפחה מרגע הגילוי ובמרבית המקרים עד ההחלמה המלאה של הילד
(תלוי בסכום הביטוח שנקנה עבור הילד).

 

נקודות חשובות:

 • במרבית חברות הביטוח , תתבטל הפוליסה לאחר תביעה אחת להבדיל מפוליסת מבוגר בה ניתן לתבוע בגין מחלה אחת ופעם שנייה בגין מחלה אחרת .
 • תקופת אכשרה – מיום כניסתו של הילד ועד ליום שאפשר שהפוליסה מתחילה להיות אפשרית לתביעה- שלושה חודשים.
 • הפוליסה מתחדשת אוטומטית כל שנתיים.
 • בגיל 21 הילד עובר באופן אוטומטי ללא חיתום רפואי נוסף , לפוליסת מבוגר.
 • ילדים מן הסתם אינם מעשנים אך אם אנו מצרפים נער מעשן או כאשר הילד שלנו הופך לנער או בוגר ( מעל 21) והתחיל לעשן , עלינו להצהיר זאת בפני חברת הביטוח – אין חובה כלל להצהיר על כל מרכיב אחר לחברת הביטוח גם אם חלה הרעה במצב הרפואי של הילד / נער / בוגר בכל נקודת זמן שהפוליסה פעילה אל יחד עם זאת במרבית חברות הביטוח תיתכן תקופת אכשרה חדשה ומאידך הפוליסה למבוגר מורחבת יותר מפוליסת הילדים וניתן לתבוע פעם נוספת בגין מחלה אחרת ( במידה וחלה בסרטן בפוליסת מבוגר יוכל לתבוע על מחלה אחרת בעתיד שאינה סרטן ).
 • המחיר מתייקר בהגיעו של הילד/ נער לגיל 21 ובהודעה מראש מחברת הביטוח.

הישארו מעודכנים

אנו בוחנים את מכלול הנכסים בצורה מקיפה ומקצועית ובונים את אסטרטגיית ההשקעה
המתאימה ביותר לצרכי הלקוח. בחינה שוטפת של תיק הנכסים יחד עם ניהול הסיכונים ובחינת המוצרים
נעשית באופן קפדני ע״י צוות מומחים.

אנו בעלי ניסיון ומומחיות רבה בתחום הפיננסים ומעניקים ליווי ופיקוח עבור לקוחותינו:

 1. בניית אסטרטגיית השקעות בהתאמה לצרכי התא המשפחתי.
 2. יישום התוכנית תוך בחינת העלויות והקפדה בבחירת מנהלי ההשקעות המטפלים בכספי לקוחותינו.
 3. כחלק מניהול המעקב אנו שולחים דוחות תקופתיים עם תמונת מצב עדכנית.
 4. ביצוע התאמות בתוכנית ע״פ שינויים בצרכי הלקוח והתאמת המוצרים למצב השוק ולרגולציה.
 5. אנו מקפידים בבחירת נותני השירות החיצוניים שאנו נעזרים בהם כגון:
  יועצי מס ורו״ח, ליווי משפטי, מעבר בן דורי, חשבונות נאמנות ועוד.

Sparta Capital

ספרטה מאמינה בראייה של כל אדם וצרכיו הפרטיים ומתאימה לו את החבילה המקצועית ביותר. ספרטה היא לא לכל אחד: לא מבטיחים תשואה, מבטיחים שימוש בידע הכי רחב שקיים בשוק והתאמה שלו לצרכים שלך. ספרטה מביאה ידע ומקצוענות שהיו בעבר שמורים ללקוחות מוסדיים ומנגישה אותה ללקוחותיה. לספרטה איכפת מהלקוח, הוא לא עוד תיק.

דילוג לתוכן