השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות, כשמן כן הם, אמורות לשמש אלטרנטיבה (תחליף) להשקעה באפיקים המסורתיים שכולנו מכירים ורוב המוצרים המנוהלים שלנו נמצאים שם בשוק ההוןמניות, אגרות חוב (אג"ח), אופציות, נגזרים, קרנות סל , קרנות השתלמות , קרן פנסיה ביטוחי מנהלים .

בהשקעה אלטרנטיבית מדובר אם כן בהשקעות שהן השקעות בהון פרטי (Private equity), שאינן נסחרות בשוק ההון: קרנות גידור, תשתיות, נדל"ן בחו"ל ותחומים מגוונים כמו אשראי צרכני, פארמה ופינטק.

השקעות אלטרנטיביות משמשות בדרך כלל לגידור סיכונים והגדלת היציבות בתיק ההשקעות הכולל שלנו (פנסיוני ופיננסי) מאחר שבשונה מהשקעות מסורתיות הן פחות רגישות לספקולציות, הערכות שווי והיצע וביקושולכן, וזו הנקודה החשובה, הן גם פחות תנודתיות.

מאחר שקיים מתאם נמוך בלבד בינן לבין ההשקעות המסורתיות, ברור למה הן נחשבות לכלי מועדף לגידור התיק. השקעה אלטרנטיבית היא למעשה השקעה שמתנהלת מחוץ לשוק ההון, עולם ההשקעות האלטרנטיביות יותר מורכב וסבוך ממה שנראה מבחוץ.

בשנים האחרונות עם ההבנה הפיננסית הגוברת יותר ויותר משקיעים מחפשים את אי תלות של ההשקעות שלהם בשוק ההון המסורתי והמינוח "השקעה אלטרנטיבית", צובר תאוצה אך בצמד המילים השקעה אלטרנטיבית יש פיזור מאוד רחב ומגוון גדול של אפשרויות השקעה ברמות סיכון שונות ולאוכלוסיות משקיעים שונות .

רוב ההשקעות מבוצעות מחוץ למערכת הבנקאית או חברות הביטוח ונוגעות בתחומים שונים: נדל"ן בארץ, נדל"ן בחו"ל, אשראי צרכי , אשראי יזמי , הלוואות מזנין , מטבעות קריפטו, וכו

יש מספר סיבות לשימוש במוצרים אלטרנטיביים

1. פיזור רחב של הסיכון.
2. אי תלות בביצועי שוק ההון.
3. פוטנציאל תשואה גבוה
4. אי סחירות לתקופה מסוימת מה שמקטין את הרגישות למתבצע בשוק ההון המסורתי.

עם זאת, כאשר בוחנים השקעה אלטרנטיביות צריך לעשות זאת בזהירות רבה. בניגוד להשקעות סחירות שנעשות על בסיס תשקיפים מפורסמים ומידע נרחב שהחברות חייבות לפרסמו, השקעות אלטרנטיביות פחות שקופות, ויש צורך לבחון אותן בזהירות רבה.

הישארו מעודכנים

אנו בוחנים את מכלול הנכסים בצורה מקיפה ומקצועית ובונים את אסטרטגיית ההשקעה
המתאימה ביותר לצרכי הלקוח. בחינה שוטפת של תיק הנכסים יחד עם ניהול הסיכונים ובחינת המוצרים
נעשית באופן קפדני ע״י צוות מומחים.

אנו בעלי ניסיון ומומחיות רבה בתחום הפיננסים ומעניקים ליווי ופיקוח עבור לקוחותינו:

  1. בניית אסטרטגיית השקעות בהתאמה לצרכי התא המשפחתי.
  2. יישום התוכנית תוך בחינת העלויות והקפדה בבחירת מנהלי ההשקעות המטפלים בכספי לקוחותינו.
  3. כחלק מניהול המעקב אנו שולחים דוחות תקופתיים עם תמונת מצב עדכנית.
  4. ביצוע התאמות בתוכנית ע״פ שינויים בצרכי הלקוח והתאמת המוצרים למצב השוק ולרגולציה.
  5. אנו מקפידים בבחירת נותני השירות החיצוניים שאנו נעזרים בהם כגון:
    יועצי מס ורו״ח, ליווי משפטי, מעבר בן דורי, חשבונות נאמנות ועוד.

Sparta Capital

ספרטה מאמינה בראייה של כל אדם וצרכיו הפרטיים ומתאימה לו את החבילה המקצועית ביותר. ספרטה היא לא לכל אחד: לא מבטיחים תשואה, מבטיחים שימוש בידע הכי רחב שקיים בשוק והתאמה שלו לצרכים שלך. ספרטה מביאה ידע ומקצוענות שהיו בעבר שמורים ללקוחות מוסדיים ומנגישה אותה ללקוחותיה. לספרטה איכפת מהלקוח, הוא לא עוד תיק.

דילוג לתוכן