תקנה 190

מהו תיקון 190?
בשנת 2012 הוציאה המדינה תקנה חדשה המעניקה הטבות מפליגות בתחום ניהול הכסף הפנוי לגמלאים (תנאיי סף: בני 60 ומעלה ובעלי פנסיה של לפחות 4,500 ₪ בחודש), אשר מתקנת עיוותים קודמים בתחום ומעודדת גמלאים לחסוך ולנהל את כספם בצורה חכמה יותר מבעבר

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה נועד כדי להפקיד אל קופות הגמל כסף פנוי – מחשבון העו"ש, מהפק"מים ומתיקי ההשקעות. התיקון מאפשר להפקיד כספי חיסכון פרטיים לקופת גמל, ליהנות בתקופת החיסכון מכל היתרונות של קופת גמל רגילה ולמשוך את הכסף אחרי גיל 60, באחת משתי דרכים:

  1. כקצבה חודשית, הפטורה ממס לכל החיים.
  2. כמשיכה חד פעמית – בתשלום מס של 15% נומינלי ממרכיב הרווח היחסי, לעומת שיעור מס של 25% ריאלי הנהוג על השקעות בני"ע.

1.חסכון משמעותי ביותר בעמלות – אין דמי משמרת לבנק, אין עמלות קנייה ומכירה, אין עמלות מינימום, אין קרנות נאמנות יקרות בתוך התיק.

2. מיסוי נמוך יותר מאשר בתיק השקעות רגיל – המס הינו 15% מהרוח הנומינלי במקום 25% מהרווח הריאלי (ברוב השנים אכן מדובר בהוזלה משמעותית)

3. דחיית מס – המס משולם רק ביום היציאה מהתוכנית, ולא בכל פעם שמוכרים נייר ברווח. המשמעות היא שבמקום שהמס עצמו יירד משווי התיק הוא נשאר חלק מההשקעה ובעצמו מניב רווחים ללקוח.

4. אפשרות למשיכה בצורה הונית, באופן חלקי או מלא מיתרת הכספים בקופה – בכל עת ובכפוף לתנאי המשיכה. לפנינו כלי פיננסי המספק, בנוסף ליתרונותיו האחרים, נזילות גבוהה בהשקעה בסכומים גבוהים (הנזילות קיימת כאמור על כל סכום ההפקדה, למעט קצבה מזכה בסך 34,452 ש"ח).

5. מעבר בין מסלולי השקעה: בקופת גמל לפי תיקון 190 ניתן לעבור בין מגוון רחב של מסלולי השקעה ובתי השקעות שונים בכל רגע נתון – מכללי למנייתי, ממנייתי לאג"חי וכו'. כל זאת ללא עלות וללא תשלום מס.

6. אפשרות השקעה בנכסים לא סחירים, אשר לרוב נחשבים לבטוחים יותר ותנודתיים פחות. מסיבה זו קופות גמל לרוב מניבות למחזיקים בהם תשואה גבוהה יותר מאשר תיקי השקעות מנוהלים, גם אם מדובר באותו בית השקעות.

7. פתרונות ייחודיים להורשה בין דורית: שמירה על התנאים בקופה בעת מעבר הקופה ליורשים, כך שאלה יוכלו למשוך את הכסף בקופה ללא תשלום מס רווח הון במקרה פטירת העמית לפני גיל 75; ובתשלום מס רווח הון בשיעור 15% מהרווח הנומינאלי, אם מקרה הפטירה חל לאחר גיל 75

8. שקיפות מלאה של התשואות ויכולת השוואה בין הגופים השונים..

9. קבלת קצבה. כספים שהופקדו תחת תיקון 190 יהיו פטורים ממס על הקצבה.

10. פיזור נכסים והשקעות: בתיק ניירות ערך בבנק, ההשקעות מוגבלות לנכסים סחירים בבורסה בלבד. בקופת גמל יש אפשרות להשקעה בנכסים לא סחירים בישראל ובחו"ל (הלוואות לא סחירות, נדל"ן מניב, קרנות גידור, קרנות השקעה .

11. הלוואה בתנאים אטרקטיביים: זכאות להלוואה בריבית אטרקטיבית על בסיס חלק מהכספים בקופת הגמל.

הישארו מעודכנים

אנו בוחנים את מכלול הנכסים בצורה מקיפה ומקצועית ובונים את אסטרטגיית ההשקעה
המתאימה ביותר לצרכי הלקוח. בחינה שוטפת של תיק הנכסים יחד עם ניהול הסיכונים ובחינת המוצרים
נעשית באופן קפדני ע״י צוות מומחים.

אנו בעלי ניסיון ומומחיות רבה בתחום הפיננסים ומעניקים ליווי ופיקוח עבור לקוחותינו:

  1. בניית אסטרטגיית השקעות בהתאמה לצרכי התא המשפחתי.
  2. יישום התוכנית תוך בחינת העלויות והקפדה בבחירת מנהלי ההשקעות המטפלים בכספי לקוחותינו.
  3. כחלק מניהול המעקב אנו שולחים דוחות תקופתיים עם תמונת מצב עדכנית.
  4. ביצוע התאמות בתוכנית ע״פ שינויים בצרכי הלקוח והתאמת המוצרים למצב השוק ולרגולציה.
  5. אנו מקפידים בבחירת נותני השירות החיצוניים שאנו נעזרים בהם כגון:
    יועצי מס ורו״ח, ליווי משפטי, מעבר בן דורי, חשבונות נאמנות ועוד.

Sparta Capital

ספרטה מאמינה בראייה של כל אדם וצרכיו הפרטיים ומתאימה לו את החבילה המקצועית ביותר. ספרטה היא לא לכל אחד: לא מבטיחים תשואה, מבטיחים שימוש בידע הכי רחב שקיים בשוק והתאמה שלו לצרכים שלך. ספרטה מביאה ידע ומקצוענות שהיו בעבר שמורים ללקוחות מוסדיים ומנגישה אותה ללקוחותיה. לספרטה איכפת מהלקוח, הוא לא עוד תיק.

דילוג לתוכן